شاه جنگ ایرانیان (جنگ خشایارشاه با یونانیان)َ
شاه جنگ ایرانیان (جنگ خشایارشاه با یونانیان)َ
نوشته جون بارک ترجمه ذبیح الله منصوری نشر تاو
65,000 تومان
افزودن به سبد
افزودن به علاقه مندی

شاه جنگ ایرانیان (جنگ خشایارشاه با یونانیان)َ

65,000 تومان
افزودن به سبد
خرید سریع

معرفی کتاب

جنگ‌های ایران و یونانیان به جنگ‌هایی گفته می‌شود که میان شاهنشاهی هخامنشی و دولت‌شهرهای یونان باستان درگرفت. این درگیری‌ها از تاریخ 499 پ. م میلاد آغاز و درسال 449 پ. م پایان گرفت. این درگیری ها تا زمان خشایارشاه نیز که یکی از شاهان هخامنشی است، ادامه داشت و حتی او به تاریخ 480 پیش از میلاد توانست آتن را نیز فتح کند. کتاب " شاه جنگ ایرانیان (جنگ خشایارشاه با یونانیان)َ" به قلم جون بارک روایت این جنگ ها است. در بخشی از کتاب آمده: 
من «مگیس تاس» یک نفر یونانی و اهل کشور «اسپارت» می باشم و در وطن خود دارای عنوان «پیغمبر» هستم. سرگذشتی که من بیان می کنم، می باید گفته شود تا برای آیندگان باقی بماند. من تا آنجا که توانستم نقل این سرگذشت را به تأخیر انداختم و اگر می توانستم این حکایت را موکول به بعد از مرگ می کردم. چون تا انسان از این جهان نرود نمی تواند یک مورخ بی غرض باشد و وقایع را بدون حب و بغض بنویسد. تا روزی که انسان زنده است، ولو مانند من که امروز نیروی حرکت ندارم و از توان افتاده باشد، باز دارای حب و بغض است. دیگران هم که بعداز ما می آیند نمی توانند وقایع مربوط به ما را بدون حب و بغض بنویسند زیرا آنها هم انسان هستند و احساسات دارند، ولی چون انسان بعد از مرگ نمی تواند راوی یک سرگذشت باشد، من ناگزیرم که قبل از بدرود گفتن، آنچه دیدم و شنیدم بیان کنم. من امیدوارم تا آنجا که ممکن است در این سرگذشت تحت تأثیر احساسات قرار نگیرم و امیدواری من، ناشی از سالخوردگی است؛ و وقتی انسان فرتوت می شود، همانگونه که نیروی جسمی را از دست می دهد، احساساتش هم ضعیف می شود و دیگر دوستی و دشمنی، مثل دورۀ جوانی، در وی قوت ندارد و به همین جهت در دورۀ پیری غلبۀ عقل بر احساسات بیش از پیروزی احساسات بر عقل است.
 

 • تعداد صفحات
  302
 • سال نشر
  1400
 • چاپ جاری
  1
 • نوع جلد
  گالینگور
 • وزن
  300 گرم
نظرات مشتریان

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

نظرات کاربران ( نظر)

برای ثبت نظر، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا از سایت خریده باشید نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد

2020 © Copyright - almaatech.ir