باخه یعنی لاک پشت
باخه یعنی لاک پشت
نوشته الهام اشرافی نشر نیستان
24,000 تومان
افزودن به سبد
افزودن به علاقه مندی

باخه یعنی لاک پشت

24,000 تومان
افزودن به سبد
خرید سریع

معرفی کتاب

مجموعه داستان کوتاه "باخه یعنی لاک پشت" اثر داستانی منتشر شده الهام اشرفی است. یک مجتمع آپارتمانی که محل زندگی و زیست آدم‌های این قصه‌هاست فرصتی را فراهم آورده که نویسنده در قالب سلول‌های زیستی منفردی که برای ساکنان هر کدام از آنها فراهم کرده طرح‌های از زندگی در جامعه امروز ایران را به نمایش بکشد. آپارتمان نمایی است از وضعیت جاری حاکم بر ذهن و روان جامعه ایرانی. وضعیت زیستی جوانانی که با امید و ناامیدی قدم در راه زندگی و تجربه‌های بزرگ و کوچ آن می‌گذارند، آرزوهای بسیاری برای برآورده شدن توسط خود ترسیم می‌کنند. چیزهایی به دست می‌آورند و از دست می‌دهند، عاشق می‌شوند، متنفر می‌شوند. مادر و پدر می‌شوند یا از آن فرار می‌کنند. تجربه‌های تازه‌ای درباره محبت و مهرورزیدن به خانواده کسب می‌کنند و همه آنها در نهایت در مقابل تقدیرشان دست تسلیم بالا می‌آورند.

الهام اشرفی با اینکه به روشنی نشان داده که در روایت و واژه گزینی و حتی شخصیت پردازی دغدغه‌های فرمالیستی ندارد و بیشتر به دنبال کشف معنا و پیوند دادن مفاهیم زیستی انسان در قالب رابطه‌های ماتریس گونه در کنار یکدیگر است. این انتخاب و شهودی که این داستان‌ها را شکل داده است شاید مهمترین ویژگی قلم و نگاه الهام اشرفی در داستان‌هایش باشد.

 • تعداد صفحات
  113
 • سال نشر
  1400
 • چاپ جاری
  1
 • نوع جلد
  شومیز
 • وزن
  50 گرم
نظرات مشتریان

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

نظرات کاربران ( نظر)

برای ثبت نظر، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا از سایت خریده باشید نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد

2020 © Copyright - almaatech.ir